03 | 05 | 2024

Εξέλιξη διαγωνισμού προμήθειας εργαστηριακού εξοπλισμού

Δημοσιεύτηκε στις Δευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2005 Γράφτηκε από τον/την Σ. Φώτογλου

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ
                   ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
   ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
     ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ 1ου ΣΕΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

Διακήρυξη  01/05

ΠΡΑΚΤΙΚΟ Αρ. 2

Στην Πρέβεζα σήμερα 19-12-2005, ημέρα Δευτέρα και ώρα 930, στο Γραφείο του 1ου ΣΕΚ Πρέβεζας συγκεντρώθηκαν οι ακόλουθοι που σύμφωνα με την Πρ. 4/21-11-2005 είναι μέλη της Επιτροπής διεξαγωγής του Διεθνούς Ανοικτού Διαγωνισμού για την προμήθεια εξοπλισμού εργαστηρίων του 1ου ΣΕΚ Πρέβεζας :

1.      Γιώτης Γεράσιμος, ως πρόεδρος
2.      Καραβίδα Ελένη, ως μέλος
3.      Καγκελάρης Νικόλαος, ως μέλος
4.      Κοτζαμουράτογλου Γεώργιος, ως μέλος
5.      Φώτογλου Σταύρος, ως μέλος

Η επιτροπή ολοκλήρωσε την διαδικασία ελέγχου των δικαιολογητικών.
Η επιτροπή παρέλαβε 7 (επτά) συνολικά προσφορές, ως ακολούθως:

·         LAB-HELLAS Ltd                                                                     Αρ. Προσφ. 1
·         DIDATEC LTD                                                                          Αρ. Προσφ. 2
·         ATAS EDUCATIONAL                                                              Αρ. Προσφ. 3
·         IDEAL KIT                                                                                  Αρ. Προσφ. 4
·         PANOS TH. SKOYTAS S.A.                                                     Αρ. Προσφ. 5
·         SAFE NET Α.Ε.                                                                          Αρ. Προσφ. 6
·         INFONET ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ Ο.Ε.                                             Αρ. Προσφ. 7

Κατά τον έλεγχο των δικαιολογητικών διαπιστώθηκαν τα εξής:

Προσφορά Αρ. 1:

Προσφορά Αρ. 2:

Προσφορά Αρ. 3:

Προσφορά Αρ. 4:

Προσφορά Αρ. 5:

Προσφορά Αρ. 6:

1. Στην εγγυητική επιστολή αναγράφεται λάθος η υπηρεσία στην οποία απευθύνεται. Η σωστή επωνυμία της υπηρεσίας είναι «Σχολική Επιτροπή 1ου ΣΕΚ Πρέβεζας».
  2. Στην εγγυητική επιστολή αναγράφεται λάθος η ημερομηνία διεξαγωγής του διαγωνισμού.
  3. Στην υπεύθυνη δήλωση πρέπει να διορθωθεί ο χρόνος παράδοσης, να συμπεριληφθεί δήλωση για το εργοστάσιο κατασκευής, να δηλωθεί ότι τα προσκομιζόμενα εγχειρίδια είναι αυθεντικά (όχι φωτοτυπίες).
  4. Να προσκομιστεί υπεύθυνη δήλωση του νόμιμου εκπροσώπου του εργοστασίου ή αντιπροσωπείας ότι αναλαμβάνει να κατασκευάσει ή να προμηθεύσει τα προς προμήθεια υλικά στον αναφερόμενο στην διακήρυξη χρόνο.

Η Επιτροπή μετά από συζήτηση και αφού έλαβε υπόψη τις σχετικές διατάξεις, αποφάσισε:

• Τη διόρθωση της εγγυητικής επιστολής η οποία θα προσκομιστεί από 9-1-2006 έως 12-1-2006.
  • Την προσκόμιση των υπεύθυνων δηλώσεων οι οποίες θα προσκομιστούν από
    9-1-2006 έως 12-1-2006 και κάνει δεκτή την προσφορά.

Προσφορά Αρ. 7:

2. Να προσκομιστεί υπεύθυνη δήλωση του νόμιμου εκπροσώπου του εργοστασίου ή αντιπροσωπείας ότι αναλαμβάνει να κατασκευάσει ή να προμηθεύσει τα προς προμήθεια υλικά στον αναφερόμενο στην διακήρυξη χρόνο.

• Την προσκόμιση της υπεύθυνης δήλωσης η οποία θα προσκομιστεί από 9-1-2006 έως 12-1-2006 και κάνει δεκτή την προσφορά.

Κατόπιν αυτού η Επιτροπή κάνει δεκτές όλες τις προσφορές.

Στη συνέχεια και περί ώραν 1230, η Επιτροπή αποφασίζει να διακόψει τη συνεδρίασή της για να ακολουθήσει η αποσφράγιση των φακέλων με την ένδειξη "ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ" στην επόμενη συνεδρίασή της, η οποία θα πραγματοποιηθεί την 13-01-2006 ημέρα Παρασκευή και ώρα 0930 .
Γι' αυτό συντάχθηκε αυτό το πρακτικό και υπογράφεται όπως ακολουθεί:

Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                                  ΤΑ ΜΕΛΗ

1.

2.