29 | 08 | 2014

Εργαστηριακό Κέντρο Πρέβεζας

Πατήστε για μεγένθυση

Το 1ο Εργαστηριακό Κέντρο (Ε.Κ.) Πρέβεζας (πρώην Σ.Ε.Κ.) δημιουργήθηκε το 1999 με διάφορους τομείς και ειδικότητες. Παρέχει τις υπηρεσίες του στο ΕΠΑΛ ΠΡΕΒΕΖΑΣ που λειτουργεί το πρωί και στην ΕΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ που λειτουργεί το απόγευμα. Επίσης το Ι.Ε.Κ. Πρέβεζας χρησιμοποιεί τα εργαστήρια μας. Το προσωπικό του Ε.Κ. συνεχώς προσπαθεί να βελτιώσει τις συνθήκες διδασκαλίας και γενικώς τις παρεχόμενες υπηρεσίες στους μαθητές του.

Πατήστε για μεγένθυση

Από αυτή την σελίδα θα παρουσιάζονται διάφορες δραστηριότητες, ανακοινώσεις, εκδηλώσεις του Ε.Κ. Επίσης θα παρουσιάζονται εργασίες μαθητών και καθηγητών που δημιουργήθηκαν στα πλαίσια του αναλυτικού προγράμματος του υπουργείου παιδείας.Οι εργασίες αυτές μπορούν να χρησιμοποιηθούν για εκπαιδευτικούς σκοπούς και σε καμία περίπτωση για εμπορικούς.

Το Ε.Κ. Πρέβεζας διαθέτει 25 εργαστηριακούς χώρους και για το σχολικό έτος 2013-14, παρέχει τις υπηρεσίες του συνολικά σε 450 μαθητές και 39 τμήματα.
Χρήστες σε σύνδεση

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 2 επισκέπτες και κανένα μέλος