02 | 05 | 2024

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς, μετάβαση και επιστροφή μαθητών και εκπαιδευτικών στη Στοκχόλμη της Σουηδίας

Δημοσιεύτηκε στις Δευτέρα, 30 Σεπτεμβρίου 2013 Γράφτηκε από τον/την Σταύρος Φώτογλου

ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ

Γραφεία Γενικού Τουρισμού με ειδικό σήμα και άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ σε ισχύ, να καταθέσουν στo 1ο Σ.Ε.Κ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ σφραγισμένη οικονομική προσφορά για την υλοποίηση από το 1ο Σ.Ε.Κ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ σχεδίου του προγράμματος LLP-LdV με Αριθμό φακέλου 2012-1-GR1-LEO01-09856, μετάβαση στις 20-10-2013 και επιστροφή στις 02-11-2013, μαθητών και εκπαιδευτικών τoυ 1ου Σ.Ε.Κ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ, στη Στοκχόλμη της Σουηδίας.

Οι προσφορές μπορούν να υποβληθούν με εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπο ή ταχυδρομικά, αρκεί να διασφαλιστεί ότι θα έχουν παραληφθεί από το 1ο Σ.Ε.Κ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ μέχρι την 04-10-2013 και ώρα 13:00.

Για τη σύνταξη της προσφοράς αυτής σας ενημερώνουμε, ότι θα πρέπει να περιλαμβάνονται τα παρακάτω στοιχεία:

α. Προορισμός: Στοκχόλμη Σουηδίας.

β. Αριθμός μετακινούμενων: 15 μαθητές και 2 εκπαιδευτικοί.

γ. Τρόπος μετακίνησης:

Οδικώς με τουριστικό λεωφορείο Πρέβεζα - Αθήνα ή Θεσσαλονίκη στις 20-10-2013

Αεροπορικώς Αθηνά ή Θεσσαλονίκη - Στοκχόλμη Σουηδίας στις 21-10-2013

Οδικώς με τουριστικό λεωφορείο Στοκχόλμη αεροδρόμιο - Ξενοδοχείο διαμονής στις 21-10-2013

Η επιστροφή θα πραγματοποιηθεί με τον ίδιο τρόπο αντίστροφα μετά 2 εβδομάδες και ημερομηνία άφιξης στην Πρέβεζα την 02-11-2013.

Δέκτες θα γίνουν και προσφορές που θα προτείνουν διαφορετικούς τρόπους μεταφοράς με ενδιάμεσες διαφορετικές πόλεις και χώρες αρκεί να πληρούν το κριτήριο των ημερομηνιών και να είναι πιο οικονομικές.

Παρακαλούμε κατά τη σύνταξη της προσφοράς επιπλέον να λάβετε υπόψη σας και τα εξής:

Οι μετακινήσεις των μαθητών και εκπαιδευτικών θα γίνονται με λεωφορείο που πληροί τις προδιαγραφές ασφαλούς μετακίνησης, βάσει της κείμενης σχετικής νομοθεσίας.

Στην τελική συνολική τιμή να συμπεριλαμβάνεται ο Φ.Π.Α.

Επίσης να αναφέρεται η συνολική επιβάρυνση ανά συμμετέχοντα.

Με την προσφορά σας θα πρέπει να κατατεθεί υπεύθυνη δήλωση, ότι διαθέτετε ειδικό σήμα και άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ σε ισχύ.

Το πρακτορείο που θα επιλεγεί θα ενημερωθεί με τηλεφωνική επικοινωνία από τον Διευθυντή του Σχολείου, και όλες οι προσφορές θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του σχολείου μας 1sek-prevez.pre.sch.gr

Σε περίπτωση μη τήρησης των ανωτέρω προϋποθέσεων, το 1ο Σ.Ε.Κ. ΠΡΕΒΕΖΑΣ, διά των αρμοδίων οργάνων που θα συγκροτηθούν, επιφυλάσσεται να αποφασίσει για την ανάδειξη του γραφείου γενικού τουρισμού που θα αναλάβει τη μετάβαση και επιστροφή μαθητών και εκπαιδευτικών στη Στοκχόλμη της Σουηδίας, καθώς και για τις περαιτέρω νόμιμες ενέργειες.

Ο Διευθυντής του 1ου Σ.Ε.Κ. Πρέβεζας

Βερύκιος Θεοφύλακτος